آماریلیس

امروز:
یکشنبه, 02 مهر 1396
تولبار و نحوه استفاده از آن

شادی

 

 

 

انسان شاد چیزی برای دروغ گفتن ،
لاپوشانی و پنهان کردن ، ندارد .
انسان شادمان، خير و بركت عالم است.
درست همانگونه كه انسان بدبخت مصيبت عالم است.

مردان فراموش کار و زنان که فراموش نمیکنند

مردان نمی بخشند ولی فراموش میکنند، زنان میبخشند اما فراموش نمیکنند.اگر این نوشته قبلی درست باشد پس تاثیرات کلامی بسیار سخت بر زنان خواهد بود و انها کلمات را در حافظه خویش نگاه خواهد داشت. و مردان معمولا فکر میکنند چیزی که زنان را نارحت میکند برخوردهای فیزیکی یا ناامنی های معیشتی است. اما نباید فراموش نکرد تاثیرات کلمای میتواند در دراز مدت تاثیرات بدی در زندگی داشته باشد.
بنابراین در برخوردها علاوه بر ظاهری اراسته و میایست در برخورد های کلامی خویش نیز از بهترین کلمات استفاده کنید و اگر کدورت کلامی به وجود امد ان را در همان لحظه برطرف کرد.

منبع مشاهدات من از زندگی های دیگران

شادمانی پایدار به جای توهم شاد بودن دو

شادمانی پایدار

احساسات وقتی میخواهند وارد ذهن ما بشوند خبر میدهند و وارد میشوند و خیلی پروتر از این هستند که منتظر اذن دخول شما بمانند یه اطلاع میدهند و وارد میشوند

حقیقت اینه که احساسات اولیه مثل یه مورچه می مانند. حالا این احساسات میتواند از هرچیزی بروز بیابد. مثلا استرس از امتحان. غم و اندوه از دست دادن عزیزی، احساس گرسنگی ، ترس از اجرای یک کنفرانس یا ارائه مطلب در جمع و...،
در قبل گفته شد که این احساسات مثل یه مورچه کوچولو هستند.احساسات بروز اولیه اش مشکلی ایجاد نمیکنه و لازمه زندگیه و واقعا زندگی بدون این احساسات غیر ممکن هست.
مثلا اگه استرس و اضطراب امتحان نباشه کسی درس نمیخونه!  و ما به این احساسات اولیه نیاز داریم.مثل مورچه ها که باید در چرخه حیات و در اطراف ما کم بیش باشند.فرض کنید شما بیایید این مشکلات این احساسات اولیه را بزرگ کنید. که این مورچه بشه فیل. دیگه مثل قبل با مورچه های اطرافمون نمیتونیم زندگی کینم چون اندازه یه فیل شده اند و ممکن است  مارو له کنند یا در رندگی تان اختلال ایجاد کنند و مجبوریم به مبارزه باهاشون بپردازیم و کشمش های زیادی ایجاد کنیم. حالا اگه به این احساسات به همون اندازش اهمیت بدیم این مورچه ها در کنار ما به زندگی خود ادامه میدهند ولی دیگه انقدر بزرگ و مهم نیستند که در کارمون اختلال ایجاد کنند.

بنابراین نه سعی کنید انقدر بزرگشون کنید و نه با داروها و تلقین های الکی محوش کنیم. فقط در حد خودشان باشند. احساست مثل ادم ها هستند. یه ادم را که تحویل نگیرند منزوی میشه و خیلی زود در محیطی که بها بهش داده نمیشه رو ترک میکند.

ادامه مطلب...

شیر و آهو

سرعت آهو 90 کیلومتر در ساعت است در حالی که سرعت شیر 57 کیلومتر در ساعت است در اغلب موارد آهو طعمه ی شیر می شود آیا میدانید چرا؟؟؟¿¿¿
.
.
.

ادامه مطلب...

شادمانی پایدار به جای توهم شاد بودن یک

شادمانی پایدار به جای توهم شاد بودن

ذهن ما پر از تلقین ها روزانه است  که سعی میکنیم با تزریق این باورهای ساختگی به ذهنمون خودمونو شاد کنیم.

حقیقت اینه که هر انسانی تو زندگیش یه بخش بزرگ از زندگیشو دنبال شادی میگذرونه
میره جوک میخونه که بخنده . فیلم ها کمدی میبنه یا مثلا تو رویا توهم فلان ماشینو داشتن. فلان خواستگارو داشتن سیر میکنه. یا رفتن به سفر تفرحی که فلان مناظر زیبا رو میبینم  یا  موزیکی را بی مهابا گوش دادن که یکم حس شاد بودنو به خودمون تزریق کنیم

گاهی هم برای شاد بودن به دنبال بهترین ها هستیم و وقتی به دست نمیاریم انگار ضربه بزرگتری خوردیم. هزاران جور ارایش میکنیم  که از بقیه زیباتر جلوه بیاییم فکر میکنید چرا دانشجو ها بیشتر به فکر حجم ارایشون هستند تا درک و فهم علمی.  یا بدنبال هیکل بهتر. وزن کمتر یا بیشتر.ماشین بهتر. همسر جوانتر یا پولدار تر و...

جالب انیجاس که این شادمانی ها همیه پایدار نبوده و گذری هست مثلا فلان فیلم کمدی یه بار دید خندمان گرفت بیست دقیقه بعد دیگه برامون جذابیت نداشت و شاید اگه برای بار سوم یا چهار همون فیلمو  را ببینیم عصبیمون هم بکنه بگیم بابا این که تکراریه! تازیگی ها هم که شبکه های فساد و فحش ها هم  با امیختن شادی با مسائل غیر اخلاقی زوایایی دیگر را هم سعی میکنن به ذهن ما وارد کنند.
ما سعی میکنیم با ایجا یه باور ها و تلقین ها یا دروغ ذهنی به خودمون جهت مثبت در زندگیمون افزایش بدیم تا مثلا خودمونو شاد نشون بدیم

البته گاهی هم بر عکسش هم هست. مثلا ایجاد حس نفرت که خیلی کمتر است. نفرت صلاحی برنده و عاملی برای عدم سازش با هر چیزی خواهد بود  متقابل شادی و قدرتی یکسان دارد

ادامه مطلب...

دردانشگاه چگونه باشیم 4

حدود دو سه سال پیش بود که من از خیابان هفتم تیر -قم- عبور میکردم. و یک پروژه بزرگ را  کارگران می ساختند. ابتدا که چنتا تیر اها و کمی دیوار چینی ساده این پروژه داشت.

واقعا الان ادم باورش نمیشه بعد سه سال شده یه مجتمع تجاری عظیم به اسم میلاد. که میتونید در ابتدای خیابان هفتم تیر مشاهده اش کنید. یه برج دوقلوی عظیم با کلی مغازه و نمای زیبا و یک اسانسور شیشه ای رو به خیابان و جای پارک و ...

در واقع دانشگاه هم همینه . انگیزه ما نباید با دیدن دانشگاه سرد شود و شروع ابتدایی ما اگر هم کم باشد  باشه و ترس و دلهوره ابتدایی نباید مارو فرا بگیره. باید توجه کنید که همانطور که یه برج تجاری مثل میلاد بعد از حدود گذشتن چندین سال ساخته شده و در ابتدای چیزی جز یه زمین و چند تا تیر اهن نبوده و گذشت زمان اتوماتیک بار به کمک ساخت و ساز منطقی  و مدیریت زمان یک برج عظیم  تجاری به ما تحویل داده. ایا یک برج به صورت یکباره پدید امده یا ساخت ساز های چنیدن ساله ان را به وجود اورده است.

بنابراین ما دانشجویان هم باید به این نکته توجه داشتیم که زمین و تیر اهن هایی ابتدایی ما هستیم و زمان بر روی ما ساخت و ساز خواهد کرد و اگر خوب مدیریت نکنیم این ساخت و ساز ها را،  یا ممکن پروژه به اتمام نرسه یا چیزی جز یه ساختمان نیمکاره معیوب در اخر ساخته نخواهد شد. وکلنکی خواهد شد.

امیدوارم که سه جلسه قبلیو  که در مطالب پایین ترم قرار داده ام دنبال کرده باشید در ادامه می رسیم به موضوع عضویت بودن در انجمن ها و گروه های مختلف و جناح های سیاسی که در دانشگاه ها معمولا هست و بحث های کلی امروز تمام میکنیم و وارد بحث های مطالعاتی در جلسات بعد میشویم

این هم می تونه یک وقت تلفی و ضربه محلی به فرایند اموزشی شما بزنند. اگر واقعا شما وقت اضافی و قادر به فعالیت در این انجمن ها هستید وارد شوید. و گرنه لزومی ندارد چون اکثر دانشجوها شاغل هم هستند و متاهل هم که باشند دیگر وقتی برای این گونه کارهای اضافی نخواهند داشت.

من دانشجویی می شناختم که تا ساعت یازده و داوزده شب سر کار می رفت . متاهل بود . و عضو یکی از فعالیت ها دانشگاه هم بود و سر کلاس هم چرت میزد؟

چه لزومی داشت که عضو این شورا باشه؟ اون و قتی که در شورا میخواست شرکت کنند رو می رفت یه خواب راحت میکرد که سر کلاس خوابش نبره.

 پس اگه ترم اولی هستید که فعلا بی خیال این کلاس های و انجمن ها و گروه ها و.... دانشجویی بشید. اجازه بدید به این فعالیت های هرچند سودمند از ترم های بعدی پیگیرشون بشید. این فعالیت ها همیشگی هست و ترم اول وقت یکم کم هست. و باید برنامه ریزی کلی داشته باشید.

البته من منکر بعضی فعالیت های اجتماعی که در دانشگاها هست نمیشوم. مثلا مسابقات فصلی و یومیه که بر اساس حوادث و رویداد های خاصی میباشند. شرکت در این مسابقات بسیار میتونه جالب و شمارو از یکنواختی تحصیلی بیرون اورد. من خودم در یکی دو مسابقه که مربوط به وبلاگ نویسی بود شرکت کردم و برنده شدم. یا دوست دیگرم در مسابقات ورزشی دیگر شرکت کرد و ایشان هم رتبه اول اورد. بنابراین بعضی فعالیت های جانبی کم وقت گیر مشکلی ندارد.

حتما توجه کنید که شما حداقل3 ساعت در دانشگاه هستید. دوبرابرش که باید درس بخوانید میشه 6ساعت و حداکثر 8 ساعت هم خواب میشه چند ساعت روی هم ؟ هفده ساعت . یعنی باز هفت ساعت دیگر خالی دارید که میتونید یه کار نیمه وقت هم برید . البته شاید در بعضی روزها تعداد ساعت به شش هم برسد که نبیاد فراموش کنیه   اهمیشه کلاس ندارید و بعضی روزها کلا کلاس برگزار نمیشود و جمعه ها هم که اکثر تعطیل است و کلی وقت اضافه دارید.  و با یه تقسیم مناسب خواهید دید حتی در صورت داشتن کار هشت ساعته باز میتوانید دو برابر درس داده شده در بیرون از دانشگاه مطالعه کنید. و واقعا درست است اگر بگوییم دانشجویی یک شغل کم درامد است. اما باید جز شغل ها حساب شود اما متاسفانه اکثر ان را یک اتلاف وقت میدانند چون کسی برای مدارج عمی متاسفانه وارد دانشگاه نشده است و همه برای مدارک علمی امده اند.!

یه موضوعی دیگه بحث خستگی و افسرده شدن دانجشوها در کلاس هست. گاهی برنامه ریز اموزشی یا اون کارگروه خیلی استاندارد نمیاد دروس را بچینه و حتی گاهی از یک استاد استفاده میکنند که سبب میشود دانشجو سخته و کسل و عصبی و افسرده بشه. خوب راه حل چیه؟ یا با مسئول اموزشی بخواهید تغییر در کلاس ها و ساعت بدهد. که معمولا غیرممکن هست یا اینکه  بعد از پایان هر کلاس یکم پیاده روی کنید . تا باز سر حال بشید. نشنید تو کلاس که خستگی مفرط تر بشه. یکم قدم زدن و گفتگو بسیار مفید است.

یه موردی که الان یادم امد بعضی از فعالیت های فوق برنامه در دانشگاه بسیار گول زننده یا شاید حتی مفید باشه. اما وقت گیر هست. مثلا شاید شما دانجشو رشته شبکه باشید و کلاس های حتی رایگان طراحی وب یا اصول شبکه بزارند و شما تحریک شوید برای اینده شغلیتان بسیار مفید است که در این کلاس ها شرکت کنید.من منکر چنین کلاس های نمیشم اما این باعث میشه کلی وقتتان گرفته بشه. پس اگر میخواهید بروید به طوری باشه که از ساعت های دانشگاه نیاز نباشد کسر کیند و غیبت کنید و یا از ساعت های مطالعاتی هم کم نکیند بلکه از ساعت های که حداکثر هفت ساعت بود استفاده کنید. چون میگم ممکن است بعد از این که یه دوره گذارندین به این نتیجه برسید که این دوره فوق برنامه اصلا اون کارایی نداشته  و وقتات تلف شده یا حتی باعث بشه در دانشگاه مشروط بشید. توجه کنید هیچ کلاس فوق برنامه و هیج فعالیتی ارزش مشروط شدن شما را ندارد. ولی اگر این فعالیت ها درراستای کلاس  و منطبق با اموزش های که در ساعات کلاسی  داده میشود باشد اشکالی ندارد اما افراط نشود.

کلا صحبت ما اینه وقتتان را برای هر  فعالیتی که میخواهید صرف کنید الویت اول با دانشگاه باشد. وگرنه هیچ اشکالی نداره در تشکلات دانشجویی . تشکلات که برای خوابگاه ها یا برای شورای دانشجویی و حلال احمر یا ... باشد. ولی طوری نباشه که دستان را همه جا بند کرده باشید. چون گفتم هیچ فعالیتی . هیچ فعالیتی ارزش مشروط شدن و دور شدن شما از داشنجویی نمونه را ندارد. وقت برای این فعالیت ها همیشه هست.

البته روال دانشگاه ها هم با هم فرق میکند مثلا در دانشگاهای مثل پیام نور که غیر حضوری است اکثر کلاس ها یا برگزار نمیشود یا برگزار شود بیشتر رفع اشکال است و محوریت درس خواندن با دانشجو است و خود خوان است. این دانشگاه به علت اینکه زمان کمتری در دانشگاه سپری میشود وقت زیاد تری هم به شما برای انجام فعالیت های درسی میدهد. و کتاب های بیشتری میتوایند مطالعه کنید شاید به همین دلیل که دانشجو های پیام نور کتاب های بیشتری به واسطه خود خوان بودن و محور بودن کتاب ها و دست یافتن به داده های اطلاعاتی بیشتر است در کنکور ها موفقیت بهتری دارند اما در محیط کاری ورق بر میگردد و چون در کارگاه ها گاها نبودن کارایی کمتر دارند

 موضوع بعدی دوست یابی در دانشگاه ها هست. سعی کنید دوستانی که با عقاید و با شما هم خوانی بیشتر دارند را برگزینید و اگر در تشکلات دانشجویی هم هستید در انجا هم دوستانی داشته باشید . دوستی در دوره دانشجویی در زندگی تدوام دارد. بحث دوستی و شناسایی دوستان را در بحث جداگانه پی خواهیم گرفت.

درباره استفاده از ابزار های الکترونیکی و رایانه ها صحبت شد و گفته بودیم که دانشجوها باید به این تکنولوژی ها مخصوصا شیوه استفاده از ان اگاه یابند. باید بتوانند از نرم افزار های مثل ورد یا wordیا powerpoint یا Excell استفاده کنند و قابلیت کار با ان را داشته باشند اگر هنوز فرا نگرفتید در اوقاتی که اضافه می اورید به این فعالیت ها بپردازید فقط توجه نمایید قبلا هم گفتم اسیر بازی ها رایانه ای و چت کردن در محیط ای اجتماعی نشوید وقت برای این امور زیاد است. البته ما داشتن گروه های درسی در این فضاهای اجتماعی  را منکر نمی شویم ولی نباید در این امور غرق شد. جدیدا شبکه های اجتماعی بر اساس شماره تلفن تشکیل میشود. و اگر شما یک برنامه اجتماعی را نصب کنید اگر دوستان شما هم شماره شما را داشته باشند ناخوداگاه به عضویت این گروه ها در میابید. سعی کنید فقط در یگ گروه درسی و یگ گروه خبری دانشگاه فقط عضو شوید و از بقیه گروهها جدا پرهیز کنید.

استفاده از امکانات ورزشی را فراموش نکنید. حفظ سلامتی برای شما بسیار مهم است. بخصوص در زمان امتحانات قبلا شیوه تغذیه ای مناسب را گفتیم . شما باید پیاده روی و ورزش سبک و هوازی را بیاموزید. یک دانشجوی نمونه نباید خسته باشد.

به نظرم دیگه برای یه شروع خوب در دانشگاه به اندازی کافی اطلاع یافتید. و موضوعی دیگر نباید جا افتاده باشد و از  این به بعد به شیوه های مطالعه درسی و جزئیات مطالعه کردن را بررسی میکنیم

ازدواج

من فکر میکنم وقتی پای شکستن قلب و عهد که با یک دختر باشد همه قدرت انجام ان را دارند
از رذل ترین انسان ها تا شریفترین انسان ها، از معتقد ترین انسان تا بی بند و بارها ترین افراد.
ان کس که خواهان شما باشد وقت تلف نمیکند. رابطه های طولانی باعث به وجود امدن بهانه های جدایی خواهد شد.
ازدواج اگاهانه رابطه بلند مدت با افراد داشتن نیست. این اشتباهی است که امروز در جامعه ما متاسفانه پدیدار شده.حجم بالای جدایی های قبل از ازدواج و بعد از ازدواج به علت پندارهای اشتباهی است که از اگاهی یافتن از هم به وجود امده است.

ادامه مطلب...

تست رغبت سنجی شغلی

اینم یه ازمون معتبر برای اینکه بدانید شما در چه شغلی  میتوانید موفق باشید

یا همسر شما به چه شغلی علاقه مند هست

یا اگر میخواهید با کسی ازدواج کنید که از لحاظ شغلی این ویژگی ها راداشته باشد با این تست ب راحتی میتوانید به ان پی ببرید

یا اگر میخواهید بدانید در چه شعلی موفق هستید

این تست بهترین راه حل هست.

 

اول فایل پی دی اف را دانلود میکنید. بعد فایل اکسل را دانلود می کنید. تو فایل پی دی اف یه سوال پرسیده که باید در فایل اکسل جواب را وارد کنید.

مثلا پرسیده به حسابداری علاقه دارید

اگر علاقه مندید عدد 5 را در ستون مربوط به سوال یک در اکسل ب زارید

اگر یکم علاقه مندید عدد 4 را در ستون مربوط به سوال یک در اکسل ب زارید

اگر بی تفاوت به شغل حسابداری هستید عدد 3 را در ستون مربوط به سوال یک در اکسل ب زارید

اگر بدتان می اید از این شغل حسابداری عدد 2 را در ستون مربوط به سوال یک در اکسل ب زارید

اگر تنفر شدید دارید عدد 1 را را در ستون مربوط به سوال یک در اکسل ب زارید

 

توجه کنید ملاک دوست داشتن شما در ان شغل است. فقط ببیند دوست دارید این شغل را یا نه. کاری به حقوق و اینکه میتونید یاد بگیرید نباید داشته باشید.

بعد از پر شدن کل ستون ها در بخش های بعدی میتوانید امار کار خود را ببیند و بدانید در چه شغلی موفقید یا همسر شما چه ویژگی شغلی دارد.

 

به ادامه مطلب بروید و دانلود نمایید. در ضمن پسورد فایل اکسل strong  است.

Attachments:
Download this file (پرسشنامه استرانگ.pdf)پرسشنامه استرانگ.pdf[فایل سوالات ]131 kB6526 Downloads
Download this file (stron tagodin.xls)اکسل . پسورد فایل strong[ ]536 kB53 Downloads

تست رنگ ها

با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی و عزیزان

 

این یک تست برای تشخصی رنگ دلخواه شما میباشد. البته این رنگ دلخواه با کمک تست که به صورت عکس برایتان قرار داده ام مشخص میشود.

هر رنگ مشخصه یک ویژگی است و با ان میتواند گفت شخص در چه حرفه ای موفق تر خواهد بود.

ادامه مطلب...

تست

برایتان یک تست بسیار جالب اماده کرده ام که میتواند شما را نسبت به اینکه ایا داری خود کارامدی هستید سنج بنمایید.  این تست و اطلاعات راجب به ان را میتوانید در ادامه مطلب بخوانید و دانلود نمایید اگر سوالی بود مطرح نمایید. با تشکر

ادامه مطلب...

Подробнее на сайте: http://buy-vehicle.ruhttp://live-cms.ruhttp://make-credit.ruhttp://saurfang.ruhttps://cleanmedicine.ruhttps://wellbuilding.ruhttps://avtoremonto.ru
http://getkredit.ruhttp://free-minigames.com https://rukamisdelai.ruhttp://nunax.ru
http://carautoremont.ruhttp://wow-helper.ru https://healthenter.ruhttps://originhealth.ru

ازمون های برای ازدواج . تست شماره یک

یکی از اشتباها جامعه ما اینه که به جای اینکه قبل از ازدواج به مشاوره بریم اول کارمونو میکنیم.

نهادهای دانشگاهی ازدواج های دانشجویی را همراه با مشاوره های ارائه میدهند تا از بروز صدمات احساسی روابط که ممکن است ایجاد شود کاهش دهند اما گاها وابستگی ها را ایجاد میکنیم بعد تازه که به مشکل برخورد میکنیم تازه یاده مشاوره می افتیم.

اگر به حجم شکست ها ی در رابطه های نا صحیح عشقی و طلاق ها بیاندازیم. متوجه خواهیم شد زوج ها در همان اول به این نتیجه رسیده بودند که به درد هم نمیخورند

اما یا اسیر بازی احساسی شدند یا اصرار خانواده ها یا ترس ها  و موقعیت های خاص ان ها را به این راه کشاند. که با یکدیگر وصلت نمایند.

مسلما  هر طلاقی یک شکست عشقی مهلک بود ه است که به جای پایان ان در همان رابطه یا اشنایی اولیه ، ان را کش و تبدیل به یک ازدواج ناخواسته نموده اند.

قدم اول در یک ازدواج صحیح شناخت صحیح خود است. کسی که خود را نشناخته چگونه میخواهد بدانند در چه تیپ شخصیتی یا از لحاظ مسائل فرهنگی ، سیاسی و مذهبی در چه حد و ارزشی است.

متاسفانه با اشکار شدن اختلافات که باعث اگاهی طرفین از اینکه شروع زندگی مشترک امکان پذیر نیستد اسیر ابرهای احساس  میشوند. اگر شما یک شکست عشقی  خورده اید یا می خواهید یک رابطه که در ان با شخص تفاهمی ندارید را پایان دهید  بهتر از مراقب احساساتی که از وابستگی ها ایجاد شده است باشید. احساسات مثل یک ابر در پهنای اسمان هستند. بی اعتنا به انها باشید و گرنه موجب بارش انها و خسارت های فروانی میشود. زیرا این ابرها اسید هستند تا زندگی بخش!

 

اما چگونه بدانیم در جه حد ارزشی هستیم. در این رابطه یک تست میباشد. که یکی از دوستان روان شناس تهیه کرده است من ان را در اختیار شما قرار میدهم. ان را پرکنید طبق راهنمایی که شده است. ابتدا خوب به اینکه باید چه کنید اگاهی بیابید و سوالات را پاسخ دهید. و در اخر خواهید نمزه شما از ارزش ها فرهنگی اجتماعی سیاسی ، و... در چه حدی است.

 

در واقع  شما باید به سوالات نمره دهید. در کنار هر پاسخ به سوال دو جواب است. که یا باید سه یا دو یا یک بدهید. که بستگی به اهمیت ان است. اگر اهیمت ان صدرصد  و گزنیه دیگر اهیمت ندارد سه . اگر متوسط است یکی دو و دیگری سه. اعدادی که از قبل هستند را باید پاک کنید

 

و در مرحله دوم یک سوال با چهار جواب است که مجموعه ان ده باید شود. که به ترتیب اهمیت چهار سه دو یک باید نمره دهید. که البته فایل را دانلود کنید و بخواندی متوجه میشود. و شخصی هم که قصد دارید با وی ازدواج کنید باید در حد مشترکی از نمرات شما باشد .

به ادامه مطلب بروید و انرا دانلود کنید.

ادامه مطلب...

ازدوج با فرد دلخواه

10959793 1554231624827713 3570871412578019537 n

اجازه بدهید این مطلب را در ادامه مطلب بررسی کنیم

ادامه مطلب...

چه تغذیه ای در زمان امتحانان مفید است

تغذیه در افزایش بازده فکری و کاهش اضطراب چه نقشی دارد و چه مصرف کنیم؟

با سلام خدمت تمامی همراهان و دوستان گرامی ده مورد را برای شما اماده کرده ام که میتوانید مطالعه کنید.

1-در زمان کار یا مطالعه نباید غذا خورد و برای آن زمان خاصی را باید در نظر گرفت تا با ارامش بیشتری غذا صرف شود.

2. عذاهای نشاسته ای مانند ماکارونی، برنج و نان به دلیل تاثیر در بهبود کیفیت خواب در شب امتحان مفید است

3.مصرف ویتامین C در افزایش قدرت یادگیری در فصل امتحانات از اهیمت زیادی برخوردار است . چون نیاز مغز به ویتامین C برای خنثی کردن رادیکال های آزاد بسیار بیش تر از سایر ارگان هاست و اگر ویتامین C همراه غذاهای حاوی آهن مصرف شود، موجب افزاش جذب آهن و مانع بروز کم خونی است.

پس خانواده ها توصیه میگردد در ایام امتحانات در تغذیه ی روزانه دانش آموزان و دانشجویات از لیمو ترش، مرکبات، توت فرنگی ، اسفناج، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای ، جعفری و سیب زمینی استفاده کنند.

ادامه مطلب...

تاثیر ازدواج با خانم دانشجو یا خانه دار

براى ازدواج اينكه خانم دانشجو باشد و يا خارج از خانه مشغول كار باشد چه تأثير مثبت يا منفى مى تواند داشته باشد در زندگى؟

 

در ابتدا لازم است به اين نكته توجه كنيم كه در اسلام پيرامون اشتغال زن دو گونه حكم وجود دارد:

الف) احكام الزامى (فقهى حقوقى): اين دسته از احكام مسايلى هستند كه براى پاسداشت حريم عفاف و سلامت جامعه قيود خاصى را وضع مى كنند و مقرر مى دارند كه اختلاط زن و مرد در جامعه بايد با حفظ كامل موازينى چون حجاب، خوددارى از انگيزه هاى شهوانى و امثال آن باشد.

ب) احكام اخلاقى: اين دسته از احكام مقرر مى دارند كه فعاليت زن در جامعه بايد متناسب با شخصيت و كرامت واقعى زن و متناسب با حفظ رسالت مادرى و در كل به گونه اى باشد كه براى جامعه مفيد باشد.

اما اينكه در چه موقع اشتغال زن ضرورت پيدا مى كند؟ مساله اى نيست كه دقيقا موارد آن را اسلام مشخص سازد بلكه ضرورت و عدم آن چيزى است كه در جامعه به وجود مى آيد و اين عرف و عقلاى جامعه اند كه آن را تشخيص مى دهند آن گاه حكم شرعى اش را اسلام مقرر مى دارد مثلا وجود پزشك زن براى بيمارى هاى مخصوص زنان- كه نوعا با لمس و نگاه به نقاط مختلف بدن همراه است- براى جامعه اسلامى يك ضرورت اجتماعى در همه دوران هاست.

نيز دارا بودن آموزگار زن براى دختران يك ضرورت است و ضرورت آن روشن است ولى در بسيارى از مشاغل ديگر چنين ضرورتى وجود ندارد. در ضمن اين نكته نيز نبايد فراموش شود كه اسلام كار زن در جامعه را مقيد به ضرورت نساخته است بلكه قيود آن در همان دو جنبه فوق الذكر مى باشد.

ادامه مطلب...

9 تله فریبنده در انتخاب همسر

تله اول: زیبایی
شکی نیست که همه ما زیبایی را دوست داریم و به سمت آن جذب می‌شویم، اما وقتی نقش زیبایی در انتخاب انتخابی بیشتر از حد معقول باشد، دردسرها شروع می‌شود. بهتر است قبل از این که کسی را به عنوان همسر انتخاب کنید، اولویت‌هایتان را مشخص کنید: با اینکه زیبایی برایتان اهمیت زیادی دارد، اما چه چیزهایی هست که برایتان از زیبایی اهمیت بیشتری دارد؟ چه معیارهایی را حاضرید فدای زیبایی کنید و از چه معیارهایی به هیچ وجه حاضر نیستید بگذرید؟ آیا اگر این فرد این همه زیبا نبود، بازهم او را انسان خوبی می‌دانستید؟ در این صورت می‌توانید فكر كنید كه او همسر مناسبی برای شما خواهد بود.
 
تله دوم: موقعیت اجتماعی
موقعیت اجتماعی یکی از مواردی است که احتمال اشتباه در انتخاب همسر را به شدت بالا می‌برد. عناوین و موقعیت‌های چشمگیر به راحتی می‌توانند سایر خصوصیات فرد را تحت تأثیر قرار دهد و چشم ما را به روی خیلی چیزها ببندد. در این صورت ما با موقعیت طرف مقابل ازدواج می‌کنیم، در حالی كه با «خود» او زیر یک سقف می‌رویم – شما در داخل خانه مجبورید با یك آدم منهی شغل و عنوانش زندگی كرد.

در چنین شرایطی باید فكر كنید اگر طرف مقابل چنین موقعیتی را نداشت بازهم برایتان انسان قابل قبولی بود؟ غیر از موقعیت خاص، چه ویژگی‌های دیگر او شما را به خود جذب می‌کند؟
 
تله سوم: عشق بی‌اندازه
عشق یکی از لازمه‌های ازدواج است، اما برای ازدواج کافی نیست. اگر فقط از روی عشق ازدواج می‌کنید، منتظر باشید که روزی به خاطر نفرت از هم جدا شوید!

یکی از خطرناک‌ترین شرایط انتخاب همسر زمانی است که «عاشق» می‌شوید. در این حالت شما آن قدر تحت تأثیر هیجانات و احساسات هستید که نمی‌توانید درست ببینید و درست تصمیم بگیرید. قبول این مساله برای کسانی که در اوج عشق هستند بسیار سخت است. اما واقعیت این است كه مغز در حالت هیجان‌زدگی نمی‌تواند به طور طبیعی فعالیت کند. بنابراین خود عاشق جز خوبی چیزی نمی‌بیند.

در واقع چشم عاشق، همه چیز را از پشت عینک عشق می‌بیند و از پشت این عینک همه چیز بهتر از آن چه که هست دیده می‌شود اما. فقط مشکل اینجاست که ما نمی‌توانیم همیشه با این عینک به دنیا نگاه کنیم چه بخواهیم چه نخواهیم این شیفتگی و این هیجانات دیر یا زود فروکش می‌کند.

اگر عاشق هستید، بهتر است مدتی صبر کنید و از رابطه فاصله بگیرید تا تب در شما فروکش کند و بتوانید با دخالت بیشتر عقل، درمورد زندگی آینده‌تان تصمیم بگیرید.
 
تله چهارم: احساس تنهایی
تنهایی‌های دوران مجردی گاهی تحمل‌ناپذیر می‌شود. وقتی دوستان متاهل دور هم جمع می‌شوند ممكن است ما به دلیل مجرد بودن نتوانیم در جمع‌شان باشیم. وقتی با جمعی از بچه‌های فامیل به مسافرت می‌رویم و همه با همسرشان هستند به جز ما. وقتی همکارانمان آخر وقت در حالی به خانه شان برمی‌گردند که همسرشان در انتظارشان است اما ما به خانه‌ای می‌رویم که در و دیوار منتظرمان است و همین جاست که زنگ‌های خطر به صدا درمی‌آید.

تنهایی مفرط ساده‌تر از آن چه فکرش را بکنید می‌تواند شما را در معرض انتخاب اشتباه قرار دهد.

وقتی در تنهایی به حال خودتان تأسف می‌خورید، کسی پیدایش می‌شود فكر می‌كنید که می تواند شما را از تنهایی نجات دهد در حالی كه بهتر است.
 
فكر كنم می‌شود تنهایی را با دوستان و آشنایان تا حدی برطرف كرد و به فکر حل مساله از طریق ازدواج نیافتاد اما بعد از اینکه از عمق تنهایی کاسته شد، می‌شود تصمیمات بهتری گرفت.
 
تله پنجم: عجله
شما آخرین فرزند خانه هستید که مجرد مانده، چشم مادربزرگ و پدربزرگتان به شماست که نوه‌شان را ببینند. شما خواهر بزرگ‌تر هستید و ازدواج خواهر کوچک‌ترتان در گرو ازدواج شماست.

یا اصلاً سن شما بالا رفته و احساس می‌کنید برای ازدواجتان دیر شده است. هیچ کدام از این موارد نباید باعث شود كه شما عجولانه و نسنجیده تن به ازدواج بدهید.
 
در هر انتخابی، وقتی ما در شرایط اضطرار و عجله قرار می‌گیریم، امکان اشتباه کردن‌مان چندین برابر می‌شود پس اجازه ندهید آینده زندگی‌تان قربانی عجله شود.
 
تله ششم: شناخت ناقص
با کسی قرار ازدواج گذاشته‌اید و به قصد شناخت برای ازدواج با هم در ارتباط هستید، اما ارتباط شما محدود به کافی‌شاپ رفتن آخر هفته همراه دوستان یا ارتباط تلفنی است. بگذارید خیالتان را راحت کنیم: اگر 20 سال هم آخر هفته‌ها با این فرد بیرون بروید و هر روز ساعت‌ها با او تلفنی صحبت کنید، باز هم شناخت شما نسبت به او کاملا ناقص است!
 
وقتی با یک نفر ازدواج می‌کنیم، در واقع با کل وجود او و با همه ابعاد زندگی‌اش، خانواده‌اش، گذشته‌اش، آینده‌اش، افکار و اخلاقش و هم‌چنین با جسم او ازدواج کرده‌ایم؛ در مثال بالا شما فقط بُعد «کافی شاپی» یا به عبارتی بُعد «تفریحی» فرد را شناخته‌اید، یا با شخصیت مجازی او (که معمولا بسیار متفاوت از شخصیت حقیقی است) آشنا شده‌اید و این هرگز شناخت کافی برای یک ازدواج خوب به حساب نمی‌آید. ما زمانی می‌توانیم به شناخت کامل‌تر برسیم که با همه ابعاد وجودی فرد و در شرایط و موقعیت‌های مختلف رو به رو شده باشیم.
 
تله هفتم: بحران روحی
در رابطه‌ای شکست خورده‌اید، هنوز زخم‌هایی که از ارتباط ناموفق قبلی خورده‌اید خوب نشده و هنوز غم و غصه دارید و به حال و هوای عادی زندگی‌تان برنگشته‌اید: حال شما و نیاز شما به یک همدم قابل درک است، اما این حالت اصلا فرصت مناسبی برای تصمیم‌گیری در مورد ازدواج نیست.

بحران روحی به هر علتی ممکن است ایجاد شود: ممکن است به تازگی عزیزی را از دست داده باشید، از کار اخراج شده باشید، بیمار باشید، پدر و مادرتان از هم جدا شده باشند یا هر مساله دیگری که باعث ناراحتی شما شده باشد. در حالت بحران، ذهن ما فعالیت طبیعی ندارد و امکان اشتباه در این وضعیت بالاست. ممکن است کسی که الان به نظرمان همسر مناسبی می‌آید، بعد از عبور از بحران، دیگر چندان مناسب به نظر نرسد و خودمان هم ندانیم چه شد که حاضر شدیم با چنین فردی ازدواج كردیم.
 
تله هشتم: سرخوشی و هیجان
در عروسی دخترخاله‌تان که خیلی به شما خوش گذشته با کسی آشنا شده‌اید که انگار دقیقا همان کسی است که همیشه در رویاهایتان به دنبالش بودید. احساس بسیار خوبی نسبت به او دارید و وقتی به او فکر می‌کنید شادی وصف‌ناپذیری را در خود احساس می‌کنید. احساس خوبی است! اما اگر هنوز رابطه‌تان جدی نشده، دست نگه دارید. چون دقیقا در لبه پرتگاه انتخاب غلط قرار گرفته‌اید!

هیجانات مثبت، درست مثل هیجانات منفی، ما را در معرض انتخاب غلط قرار می‌دهد. اسم این حالت «جوزدگی» است. در بعضی شرایط ما کاملا «جو زده» می‌شویم و کارهایی می‌کنیم که شاید در حالت عادی به آن فکر هم نکنیم.

وقتی در میهمانی به ما خوش می‌گذرد، عملکرد مغز ما متفاوت از حالت عادی است و در واقع فیلترهایی که ما برای انتخاب شخص مناسب برای خود داریم تا حد زیادی از کار می‌افتد. اشتباه بزرگی است که به انتخاب ذهنمان در چنین حالتی اعتماد کنیم.

در این وضعیت بهتر است مدتی صبر کنیم تا مغز به حالت عادی برگردد و مجددا درمورد این شخص فکر کنیم. در اکثر موارد انتخاب‌های هیجانی بعد از مدتی از چشم‌مان می‌افتند.
 
تله نهم: چشم و هم چشمی
متاسفانه چشم و هم چشمی همیشه چشم ما را به روی بسیاری از واقعیات می‌بندد و امکان درست دیدن را از ما می‌گیرد. اگر احساس می‌کنید در شرایطی هستید که میل به کم کردن روی اطرافیان از طریق ازدواجتان دارید، بهتر است دست از هر اقدامی در زمینه ازدواج بردارید.

از کجا می‌فهمیم که تصمیم‌گیری ما از روی چشم و هم چشمی است؟ از این جا که مدام در حال مقایسه کردن مورد خودمان با مورد ازدواج کسی هستیم که حسادت ما را برانگیخته و این خیال رهایمان نمی‌کند که ازدواج بافلان آدم چطور می‌تواند حال او را بگیرد و دل شما را خنک کند.

توصیه می‌شود برای این جبران و رو کم کنی، راه‌های دیگری به جز ازدواج را درپیش بگیرید./ع

{jfs 1}

سامانه ارسال درخواست و گزارشات

پیام شما به صورت خصوصی برای مدیر سایت ارسال میشود و در اینجا به نمایش درنمی اید اگر نیاز به پاسخ دارید ایمیل خود را به طور صحیح وارد کنیدAccordion Menu - Offlajn.com

نرم افزار های کاربردی

Free live stats and visitor counter for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop
88.8%United States United States
6.8%Islamic Republic Of Iran Islamic Republic Of Iran
1.1%Germany Germany
1%Romania Romania
0.4% 
0.4%Russian Federation Russian Federation
0.3%United Kingdom United Kingdom
0.2%Denmark Denmark
0.1%Netherlands Netherlands
0.1%Australia Australia

Today: 15
Yesterday: 30
This Week: 136
Last Week: 142
This Month: 613
Last Month: 1147
Total: 4092